TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ESOGÜ Öğretim Üyelerinin Projesine Avrupa Birliği Desteği

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Doç

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 16:12
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 16:12
Kaynak: İHA
ESOGÜ Öğretim Üyelerinin Projesine Avrupa Birliği Desteği

Dr. Uğur Yayan’ın yürütücüsü olduğu “The MATISSE Project: Model-Based Engineering of Digital Twins for Early Verification and Validation of Industrial Systems” başlıklı proje Avrupa Birliği Ufuk Avrupa Programı kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak proje ekibini makamında ağırlayarak başarılarından dolayı tebrik etti. Rektör Prof. Dr. Çolak, projenin önemini vurgulayarak, ekibe çalışmalarında gösterdikleri özveri ve başarıları için teşekkürlerini iletti.

Türkiye, İsveç, Fransa, Avusturya, İtalya, Portekiz, Finlandiya olmak üzere 7 farklı ülkeden partnerlerin bulunduğu proje, 18 milyon Euro bütçe ile finanse edilecek. 2024 yılında başlaması ve 36 ay boyunca devam etmesi planlanan projede Eskişehir Osmangazi Üniversitenin ülke koordinatörlüğünde Türkiye Konsorsiyumu içinde OTOKAR ve DEFTR şirketleri de yer alıyor. Proje kapsamında özellikle karmaşık endüstriyel sistemlerin doğrulanması ve onaylanması için dijital ikizlerin otomatik olarak oluşturulması ve sürekli doğrulanması için çok disiplinli ve otomatik bir dijital ikiz araç zinciri geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Geliştirilecek sistemin teslim sürelerini kısaltması ve bu sistemlerin nihai kalitesini artırması beklenmektedir.

Doç. Dr. Uğur Yayan’ın koordinatörlüğündeki Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ekibinde Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Yazıcı, Prof. Dr. Metin Özkan ve Jeoloji bölümü Araş. Gör. Dr. Kübra Yayan görev almakta ve endüstriyel sistemlerin doğrulanması, onaylanması ve proje çıktılarının yaygınlaştırılması üzerine çalışmaktadır.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

BENZER İÇERİKLER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.