TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Giresun Kent Konseyinde ortak akıl ve uzlaşı esas olacak

Giresun’da geçtiğimiz haftalarda yapılan genel kurulda göreve seçilen Kent Konseyi yönetimi, ilk yürütme kurulu toplantısını gerçekleştirdi

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2024 16:51
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2024 16:51
Kaynak: İHA
Giresun Kent Konseyinde ortak akıl ve uzlaşı esas olacak

Giresun’da geçtiğimiz haftalarda yapılan genel kurulda göreve seçilen Kent Konseyi yönetimi, ilk yürütme kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Giresun Belediyesi Meclis salonunda Belediye Başkanı Fuat Köse’nin de katılımı ile gerçekleştirilen Kent Konseyinin ilk toplantısı gerçekleştirildi. Kent Konseyinin önemine vurgu yapan Başkan Köse, “Amacımız yaşadığımız şehirde bir hoş seda bırakalım. Amacımız yapacağımız hizmetlerde her kesimin görüş ve düşüncelerini alarak fikir birliğine varıp, doğru işler yapmaktır. Bu anlamda Kent Konseylerini önemsiyorum ve şehrimize çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Ortak akıl ve uzlaşı esas olacak

Geçtiğimiz günlerde Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Dr. İsmail Cem Feridunoğlu ise, “Giresun Kent Konseyi olarak Giresun’un kalkınma önceliklerinin belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği, ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu bir anlayış içerisinde çocukların, gençlerin, kadınların ve engellilerin toplumsal yaşamdaki etkinliklerini arttırmak ve yerel karar alma mekanizmalarında aktif rol almalarını sağlamak, kent yönetimine katkıda bulunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Yapılan toplantıda Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevine Nazlı Erkan getirildi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

BENZER İÇERİKLER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.