TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Aydın: "Yeni müfredatı her fırsatta anlatmalıyız"

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, eğitim yöneticileriyle düzenlediği toplantıda, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat konusuyla ilgili olarak ise öğretmenlerimize ve velilerimize yeni müfredatı her fırsatta aktarmakla mükellefiz" dedi

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2024 13:52
Haber Güncellenme Tarihi: 09.07.2024 13:52
Kaynak: İHA
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Aydın: "Yeni müfredatı her fırsatta anlatmalıyız"

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, eğitim yöneticileriyle düzenlediği toplantıda, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat konusuyla ilgili olarak ise öğretmenlerimize ve velilerimize yeni müfredatı her fırsatta aktarmakla mükellefiz" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın başkanlığında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı. Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Aydın, bir eğitim öğretim döneminin daha sona erdiğini ve yeni döneme yönelik hazırlıklara ise haftalar öncesinden başladıklarını söyledi. Milli eğitim camiası olarak tüm çalışanların büyük bir özveri gösterdiklerini hatırlatan Aydın, "Okullarımız tatile girdi ancak bizler yöneticiler olarak hem geçmiş eğitim öğretim yılının değerlendirilmesini hem de gelecek yıla hazırlığımızı yapmak için yoğun bir tempo içerisindeyiz" dedi.

"Yeni müfredatı her fırsatta aktarmakla mükellefiz"

"Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" yeni müfredat konusuna da değinen Aydın, "Bugün burada okul ve kurum yöneticilerimizle her konuyu detaylıca ele aldık. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat konusuyla ilgili olarak ise öğretmenlerimize ve velilerimize yeni müfredatı her fırsatta aktarmakla mükellefiz. Sizler okul yöneticileri olarak yeni müfredatı detaylarıyla birlikte özümsemek ve anlatmakla görevli olduğunuzu hatırlatmak isterim. Millî eğitim olarak geniş bir aileyiz. Tek başımıza başarı sağlamamız mümkün değil. Elde ettiğimiz her bir başarı birlikte verimli bir çalışma sonucunda oluşmaktadır. Öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz mutlu ve başarılı olursa okullarımızın da başarısı o oranda artacaktır ve eğitim ortamındaki iklim de değişecektir" diye konuştu.

Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ise kentteki temel eğitim hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiler vererek, 2024-2025 eğitim öğretim yılında yeni eğitim modelinin hayata geçmiş olacağını hatırlattı. Aygün ayrıca, il genelinde yürütülen proje çalışmalarıyla ilgili olarak da bilgiler vererek önemli başarılar elde ettiklerini kaydetti.

Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcısı Faik Benli de, "Hukuk ve adalet çerçevesinde işlerimizi yürütmek ve sunduğumuz hizmetlerin de verimliliğini artırmak istiyoruz. En çok önem verdiğimiz konulardan biri de olaylar büyümeden önleyici tedbir almak gerekir ve her yönetici sorumlu olduğu okul ya da kurumda iyi bir atmosferi oluşturması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Öte yandan, toplantıda şube müdürleri de sorumlu oldukları birimlerin hizmet ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek sunumlar yaptı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

BENZER İÇERİKLER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.