TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yüksekova’da yağışlar tarımda verimliliği artırdı

HAKKARİ (İHA) – Hakkari’nin Yüksekova İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit’in öncülüğünde yapılan incelemeler sonucu, yağışlar tarımda verimliliğe doğru gidildiği belirtildi

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 09:26
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 09:26
Kaynak: İHA
Yüksekova’da yağışlar tarımda verimliliği artırdı

HAKKARİ (İHA) – Hakkari’nin Yüksekova İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit’in öncülüğünde yapılan incelemeler sonucu, yağışlar tarımda verimliliğe doğru gidildiği belirtildi.

Yüksekova İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit, ziraat mühendisleriyle beraber ilçede farklı noktalarda çalışmalarını sürdürüyorlar. İki sene aradan sonra yağışların en çok olduğu bu yıl, ilçenin ovasında büyük çapta hasat verimliliği arttı. Özellikle bitkisel üretim faaliyetleri büyük oranda verimliliğe doğru giderken, çiftçiler büyükbaş ve küçükbaş hayvanların besini için sevindiler.

Hasat dönemiyle ot bağlarını yerinde inceleyen müdür Yiğit, iyi sonuçların olduğunu söyleyerek, tarımda iyileşmeye doğru gidildiğini belirtti. Bu yılki yağışlar tarıma bereket kattığını belirten müdür Yiğit, “Her hafta olduğu gibi çalışmalarımızı durmadan sürdürüyoruz. Kurum mühendislerimizle incelemeler yaptık. Yaptığımız incelemeler sonucu ise yağışların tarıma verimlilik kattı. Bu hem bizi, hemde çiftçimizi sevindirdi” dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

BENZER İÇERİKLER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.