TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bilinçsizce atılan ağlar onlarca canlının telef olmasına neden oldu

Eskişehir’de, İç Sularımızı Hayalet Ağlardan Temizliyoruz Projesi’ne katılan Amatör Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği üyeleri (ESABDER) metrelerce ağ içinde ölmüş veya ölmek üzere olan balık, ördek ve kaplumbağa ile karşılaştı

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2024 11:53
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 11:53
Kaynak: İHA
Bilinçsizce atılan ağlar onlarca canlının telef olmasına neden oldu

Eskişehir’de, İç Sularımızı Hayalet Ağlardan Temizliyoruz Projesi’ne katılan Amatör Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği üyeleri (ESABDER) metrelerce ağ içinde ölmüş veya ölmek üzere olan balık, ördek ve kaplumbağa ile karşılaştı.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Çifteler ilçesi Sakarıbaşı bölgesinde gerçekleştirilen İç Sularımızı Hayalet Ağlardan Temizliyoruz Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalara, Eskişehir Amatör Olta Balıkçılığı Ve Doğal Hayatı Koruma Derneği üyeleri katılım sağladı. Uzun süren çalışmalar neticesinde sudan ağ, pinter ve hapislerin içerisinde onlarca ölü veya ölmek üzere olan balığın yanı sıra kaplumbağa, ördek, balıkçıl kuş gibi canlılar görüldü.

“Faydalı olacak projelerde yer almaya devam edeceğiz”

Eskişehir Amatör Olta Balıkçılığı Ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Yasin Başaran, “Daha önce de dediğimiz gibi ESABDER olarak amatör ve sportif olta balıkçılığının gelişmesi, sürdürülebilirliği ve gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak için faydalı olacak projelerde yer almaya devam edeceğiz. Başta böyle bir projeye öncü olan Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne, dernek yönetimimiz ve üyelerine, çalışmalarda birlikte hareket ettiğimiz ETSOBDER Derneği Başkanı Fatih Garip ve üyelerine teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

BENZER İÇERİKLER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.