TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Birecik’te belediye çalışanlarının maaşlarına zam yapıldı

Birecik Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesine ek protokol imzalandı

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2024 14:22
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2024 14:22
Kaynak: İHA
Birecik’te belediye çalışanlarının maaşlarına zam yapıldı

Yapılan ek protokol ile 337 işçinin haklarında iyileştirmeler yapıldı.

Yürürlükteki toplu iş sözleşmelerine ilave iyileştirmeleri içeren ek protokolü Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam ve Belediye-İş Şube Başkanı Adem Şıltak karşılıklı olarak imzaladı. Birecik Belediyesi kültür binasında yapılan imza töreni ile işçilerin yüzünü güldürdü.

Yapılan toplu iş sözleşmelerin ek protokolü ile işçilerin ekonomik ve özlük haklarında ciddi anlamda iyileştirmeler yapıldı. İmzalanan ek protokole göre kadrolu işçi maaşı en düşük 41 bin 500, şirket işçisinin maaşı ise en düşük 31 bin 500 TL’den verilmesi konusunda mutabakata varıldı. Sözleşme kapsamında yemek yardımı, çocuk yardımı, bayram harçlığı, yakacak, eğitim, evlenme ve seyyanen zam gibi durumlarda ödenen ücretlerde iyileştirmeler yapıldı.

Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Belediye-İş Sendikası ile yapılan toplu iş sözleşmelerinde işçilerin özlük haklarında iyileştirmelere gidildiğini belirterek hayırlı olması temennilerinde bulundu. Mirkelam, “Bizim için personelimizin mutlu olması çok önemli. Belediyemiz imkanları çerçevesinde işçi kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz, toplu iş sözleşmemiz ve ek protokolümüz hayırlı olsun" dedi.

Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Adem Şıktak ise sözleşme sonrası yaptığı açıklamada Başkan Mirkelam’ın işçi haklarındaki yaptığı iyileştirmelerden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

BENZER İÇERİKLER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.