TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çocuklar atölye temelli eğitimlerle geleceğe hazırlanıyor

Yenişehir Belediyesi Akademi’de çocuklar, atölye temelli eğitimlerle geleceğe hazırlanıyor

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2024 11:26
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 11:26
Kaynak: İHA
Çocuklar atölye temelli eğitimlerle geleceğe hazırlanıyor

Yenişehir Belediyesi Akademi’de çocuklar, atölye temelli eğitimlerle geleceğe hazırlanıyor.

Mersin Yenişehir Belediyesi, birçok eğitim projesini yürüttüğü Yenişehir Belediyesi Akademi’de atölye temelli eğitimlerle çocukların gelişimine destek veriyor. Eğitim projeleriyle çocukları geleceğe hazırlayan Yenişehir Belediyesi, robotik kodlama ve satranç kurslarıyla çocukların analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiriyor. Robotik kodlama kursları, çocukların teknolojiyle erken yaşta tanışmalarını ve temel programlama becerilerini öğrenmelerini sağlarken, satranç kursları da strateji geliştirme ve odaklanma yeteneklerini güçlendiriyor. Akademide ayrıca sanat atölyeleri, müzik eğitimleri ve el sanatları çeşitli alanlarda da farklı yaş gruplarına göre eğitimler veriliyor. Bu sayede çocuklar sadece akademik değil, aynı zamanda sanatsal alanlarda da kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

Aileler de eğitim sürecine katılıyor

Yenişehir Belediyesi, eğitim programlarına aileleri de dahil ederek çocukların eğitim sürecinde destek almalarını sağlıyor. Böylece aileler, çocuklarıyla daha yakın ilişki kurma ve onların gelişimini yakından takip etme fırsatı yakalıyor. Yenişehir Belediyesi, akademide verdiği tüm eğitimleri ücretsiz olarak çocuklar ve yetişkinlerin özverileriyle buluşturuyor. Merkezde bulunan Ülkü Ongun Kütüphanesi de hem ders çalışma alanı, hem de bilgiye erişim açısından çocuklara ve gençlere kolaylık sağlıyor.

"Eğitimler, çocuklarımızın geleceğe güvenle adım atmalarını sağlayacak"

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 2019’dan bu yana çocukların sağlıklı şekilde büyümeleri ve geleceğe hazırlanmaları için önemli adımlar attıklarını belirtti. Yürüttükleri eğitim projeleriyle, çocukların gelişimine destek olmak ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Özyiğit, "Özellikle Erken Çocukluk Gelişimi Projesi ve Yenişehir Belediyesi Akademi çatısı altında verdiğimiz eğitimler, çocuklarımızın geleceğe güvenle adım atmalarını sağlayacak çalışmaları içeriyor. Çocuklarımız hayal gücünü keşfediyor, yeni yetenekler kazanıyor ve sosyalleşme imkanı buluyor. Tüm aileleri eğitim çalışmalarımıza dahil olmaya çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

BENZER İÇERİKLER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.